سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
آسان وب سایت

چگونه انگلیسی یاد بگیریم ؟

ارسال شده توسط کتابدان در 90/8/2:: 2:32 عصر

یک مجموعه آموزش فارسی زبان انگلیسی در قالب یک فایل پی دی اف که مطالعه آن حتما به شما در یادگیری این زبان بین المللی کمک خواهد کرد.
این آموزش دارای سرفصل های زیر است:
-چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟
- چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟
1- انگیزه: مانند کسى باشید که دوست دارد انگلیسی بیاموزد.
2- دیکشنری: یک دیکشنری انگلیسی خوب تهیه کنید.
3- اشتباه ممنوع: از اشتباهات پرهیز کنید.
4- تلفظ: تلفظ اصوات انگلیسی و علائم فونتیک را یاد بگیرید.
5- ورودی: با خواندن و شنیدن مکرر جملات، انگلیسی را در ذهنتان ماندگار کنید.

دانلود کنید


اصل الشیعه و اصولها

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/24:: 11:43 عصر

امروز سالروز رحلت عالم بزرگ تشیع و مدافع مکتب اهل بیت سلام الله علیهم ، شیخ محمد حسین آل کاشف الغطاء است . ایشان کتابی دارد تحت عنوان : اصل الشیعه واصولها . توضیحاتی درباره این کتاب را از لسان آیت الله عابدی بخوانید .

اصل الشیعه و اصولها، شیخ محمد حسین آل کاشف الغطاء (1373 ق)، تصحیح علاء آل جعفر، مؤسسه امام علی علیه السلام، چاپ اول، 1415، قم، 442 صفحه .

مؤلف اصل الشیعه و اصولها شیخ محمد فرزند حسین از نوادگان عالم گرانمایه استوانه حوزه های علمی عصر خویش شیخ جعفر مؤلف کشف الغطاء است که به کاشف الغطاء ملقب گشت . وی از قبیله سرشناس عراقی موسوم به قبیله بنی مالک است که نیایشان مالک بن حارث اشتر، سردار شایسته حضرت علی علیه السلام است .

قلم مؤلف تداعی گر شمشیر جدشان مالک اشتر در راه اسلام است (مقدمه، ص 56).

مؤلف خوش استعداد و با ذکاوت همزمان با طی مدارج علمی و نیل به درجه اجتهاد، علم کلام و فلسفه را در محضر اساتیدی چون مرحوم شیخ احمد شیرازی و میرزا محمد باقر اصطهباناتی و شیخ محمد رضا نجف آبادی آموخت .

به زودی نبوغ سرشار آن روحانی دردآشنا چنان بروز کرد که مرجع بزرگ وقت مرحوم سید محمد کاظم یزدی به او عنایت و ارادت خاصی پیدا کرد و پاسخ بسیاری از سؤالات علمی و استفتاهای فقهی را به عهده او نهاد و پس از رحلت مرحوم آیة الله سیدمحمدکاظم یزدی عهده دار مقام مرجعیت عامه عراق گردید (آیین ما، ص 30).

سبب تالیف: کاشف الغطاء پروانه پر سوخته حق و حقیقت و دل سوخته جهان اسلام و مسلمانان جهان بود . تعهد و غیرت دینی، مردان خدا را آرام نمی گذارد . او بخوبی می دید تا دیوار اوهام و اتهامات داخلی بین فرق اسلامی برداشته نشود و مسلمانان، همدیگر را درست نشناسند، وحدت و ترقی میسر نمی گردد . از این رو وقتی مشاهده کرد عده ای با تیر تهمت، تفرقه می افکنند و آب به آسیای دشمن می ریزند، به خود اجازه نداد روابط شیعه و سنی بیش از این روابط تیره گردد و از آب گل آلود اختلاف، ماهی مراد مغرضان در دسترسشان قرار گیرد .

هنگامی که دید برخی عالمان بزرگ الازهر با استهزای علمای نجف، شیعه را خارج از دین می دانند (آیین ما، ص 74) و به آن رنگ حزبی ایرانی یا گروهی که بنی امیه را سرنگون و بنی العباس را سرکار آوردند، می زنند و آنقدر در ترویج تهمت تبلیغ می شود که برخی از

تحصیل کردگان شیعه را هم به شک انداخته اند، صبر و سکوت را روا ندید و با همفکرانش مرحوم حاج آقا بزرگ تهرانی و آیة الله سید حسن صدر گردآمدند و نیاز زمان را در دفاع از تشیع دیدند .

برای تبیین نقش شیعیان در علوم اسلامی، آیة الله سید حسن صدر تاسیس الشیعه الکرام لفنون الاسلام را و برای پاسخگویی به لغزشهای جرجی زیدان و پاسخ به سمپاشی های مجامع فرهنگی مصر مخصوصا نوشته های احمد امین مصری مرحوم شیخ محمد حسین کاشف الغطاء المراجعات الریحانیه و النقود و الردود و اصل الشیعه و اصولها و برای ارائه فهرستی از آثار علمای شیعه مرحوم حاج آقا بزرگ تهرانی الذریعه الی تصانیف الشیعه را نوشتند که به حق بزرگترین دائرة المعارف کتابشناسی شیعی به شمار می رود .

حدود هزار سال پیش نیز رجالی بزرگ شیعه مرحوم نجاشی کتاب رجال خویش را به همین منظور تدوین کرد . (1)

اصل الشیعه و اصولها: این اثر برای معرفی شیعه به دیگران و روشنگری افکار و اذهان کسانی است که دستی از دور برآتش دارند . روش مؤلف در این کتاب فقط دفاع است و بس . او خود در مقدمه چاپ دوم می گوید: اولین شرط پیروزی اسلام بستن باب مجادلات مذهبی است به صورت صددرصد . پس اگر کسی خواست مذهبش را ترویج کند، نباید با نیش، دل دیگران را ریش کند و شرط مهمتر آنکه هر مسلمانی در دل خویش پیوند اخوت اسلامی را محکم گرداند و برای برادر، همان بخواهد که برای خود می خواهد (مقدمه، ص 126).

در این اثر با شرحی درباره پیدایش و گسترش شیعه ثابت می کند که شیعیان نخستین، صحابیان پیامبر صلی الله علیه وآله بوده اند . و سپس عوامل گسترش تشیع پس از آن حضرت را شرح می دهد و با اثبات اینکه شیعه ریشه در عصر پیامبر صلی الله علیه وآله دارد و نزدیکترین فرقه به قرآن و عترت است، بحثی کوتاه پیرامون بنی امیه و بنی مروان و جنایات آنان مطرح می کند و ثابت می کند شیعه یک مذهب اسلامی است نه جنبشی سیاسی یا ایرانی .

نگاهی به فهرست کتاب می نمایاند که مؤلف، موضوعاتی را تبیین و بررسی کرده که در آنها به شیعه تهمت زده می شد و چهره تشیع را دگرگون وانمود می کرد .

مسائلی از این دست مورد بحث قرار گرفته است: عقاید شیعه در اصول (توحید، نبوت، امامت)، امتیاز شیعه بر سایر فرق اسلامی، حضرت مهدی

و طول عمر و رمز غیبت آن حضرت، عقاید شیعه در وظایف اخلاقی و عبادی از قبیل نماز، روزه، زکات و سایر فروع دین، بخش معاملات و مسائل حقوقی همچون نکاح ، متعه، ارث، قضاء . و پس از مبحث صید و ذباحه و اطعمه واشربه، و باب حدود و قصاص، دو مبحث «بداء» و «تقیه » را که میدان تاخت و تاز به شیعه است، از دیدگاه تشیع بررسی کرده است . شروع نگارش کتاب در اوائل جمادی الاولی سال 1353 قمری است و بارها در حیات مؤلف منتشر شده چنانکه مقدمه مؤلف بر چاپ هفتم زینت بخش این اثر است .

این کتاب بارها در عراق، لبنان و . . . تجدید چاپ شده و به زبانهای انگلیسی، فارسی، اردو و . . . ترجمه شده است .

بهترین ترجمه فارسی این اثر به قلم آیة الله مکارم شیرازی به نام آئین ما سامان یافته که آخرین بار در سال 1370 ش مطبوعاتی هدف آن را منتشر کرده است .

ترجمه فارسی این اثر را دانلود کنید و بخوانید.

 


گزیده لطایف زهرالربیع

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/22:: 9:13 عصر

نام کتاب گزیده‌ی لطایف زهرالربیع 
نویسنده نبوی، ابراهیم
حجم فایل 190 کیلوبایت
قالب کتاب PDF

جهت دریافت کلیک کنید

کتاب زهرالربیع تالیف نعمت الله جزایری کتابیه کشکولی که هر چی بخواین توش پیدا میشه . هر چی که میگم یعنی هرچی ! مخصوصا صفحات آخرش مشتمل بر مباحث بسیار مفید در حوزه اداب زناشویی ! اونم از نوع کاملا رک و پوست کنده اش ! 
اما تو این کتاب ابراهیم نبوی زحمت کشیده و کتاب رو پاستوریزه کرده برای پاستوریزه . دانلود کنید و از خوندنش لذت ببرید . اما اگه این لطیفه هارم بد بدونید باید بهتون بگم زیادی بچه مثبت تشریف دارین و یه خورده باید زندگی رو ساده تر بگیرید !


کتابی برای مداحان و روضه خوانان

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/22:: 3:4 صبح

با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان امام حسین علیه السلام دوستان طلبه درخواست کتابهایی درباره آموزش مداحی و اشعار مربوطه رو داشتند . ما هم امتثال امر کردیم و این یک کتاب رو که فعلا دم دست بود آپلود کردم تا بعد کم کم بگردم ببینیم تو اینترنت هم چیزی باشه لینکشو قرار بدم . 

فهرست کتاب از این قراره : 

 فهرست مطالب

  سر آغاز

  به جاى مقدمه ...

  گفتار پیشین

  فلسفه عزادارى

  اولین مداحان

  اهمیت مراسم عزادارى از زبان ولایت

  اصول و مبانى مداحى از دیدگاه رهبر

  ویژگى هاى روحى و رفتارى یک مداح واقعى

  نقش مداح

  صدا سازى

  شروع کار مداحى

  مجلس عزادارى

  مجالس دعا و زیارات

  مولودى خوانى

  عوامل مؤ ثر در معنویت و آمادگى مجلس

  فنون مداحى

  آداب و ادب مداحى

  آسیب شناسى تحریف در عزادارى

  وظایف یک مداح از نگاه یک پیش کسوت

دانلود اصول و مبانی مداحی


کتاب بهجت حجت (عج)

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/7:: 11:28 عصر

روزگاری است که زمزمه های عاشقانه اش را نمی شنویم ؛چندی است که محرای ساده ی مسجد فاطمیه ،‌ حجله گاه عشق و پاکی نیست ؛ دیگر صبح های حرم حضرت معصومه « سلام الله علیها » گام های او را نمی شمرد ؛ او رفت و ما را در آتش حسرت و فراق نشاند . . . 

کتاب بهجت حجت (عج) را می توانید از لینک زیر دانلود کنید : 

( بهجت حجت (عج) حجم : 2.13 MB )


آفتاب در حجاب

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/3:: 8:27 عصر

آفتاب در حجاب 
نویسنده : سید مهدی شجاعی

قسمتی از کتاب :

پریشان و آشفته از خواب پریدى و به سوى پیامبر دویدى .
بغض ، راه گلویت را بسته بود، چشمهایت به سرخى نشسته بود، رنگ رویت پریده بود، تمام تنت عرق کرده بود و گلویت خشک شده بود.
دست و پاى کوچکت مى لرزید و لبها و پلکهایت را بغضى کودکانه ، به ارتعاشى وامى داشت . خودت را در آغوش پیامبر انداختى و با تمام وجود ضجه زدى .
پیامبر، تو را سخت به سینه فشرده و بهت زده پرسید: ((چه شده دخترم ؟))
تو فقط گریه مى کردى .
پیامبر دستش را لابه لاى موهاى تو فرو برد، تو را سخت تر به سینه فشرد، با لبهایش موهایت را نوازش کرد و بوسید و گفت : ((حرف بزن زینبم ! عزیز دلم ! حرف بزن !))
تو همچنان گریه مى کردى .
پیامبر موهاى تو را از روى صورتت کنار زد، با دستهایش اشک چشمهایت را سترد، دو دستش را قاب صورتت کرد، بر چشمهاى خیست بوسه زد و گفت : ((یک کلام بگو چه شده دخترکم ! روشناى چشمم ! گرماى دلم !)) هق هق گریه به تو امان سخن گفتن نمى داد.
پیامبر یک دستش را به روى سینه ات گذاشت تا تلاطم جانت را درون سینه فرو بنشاند و دست دیگرش را زیر سرت و بعد لبهایش را گرم به روى لبهاى لرزانت فشرد تا مهر از لبانت بردارد و راه سخن گفتنت را بگشاید:
حرف بزن میوه دلم ! تا جان از تن جدت رخت برنبسته حرف بزن !...

دانلود کتاب آفتاب در حجاب (1.15 مگابایت PDF)
رمز فایل: www.98ia.com


مناظره زبان و اندام ها

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/2:: 10:8 عصر

از آن جائى که جامعه خصوصا جامعه مسلمین به گناهان بزرگ و کوچک، فردى و اجتماعى جوارحى و جوانحى، فعلى و قولى، و بالاخص به گناهان مهلک زبان آلوده بوده و کمتر کسى در فکر چاره آن برآمده، و خیلى کم به دنبال علاج آن رفته، و در مداواى آن بى تفاوت بوده اند و شاید متوجه اصل مرض نگشته و خویشتن را مریض به حساب نیاورده، تا به فکر درمان باشند؛ و یا مایوس از علاج شده، راه مداوا را بر خود مسدود کرده،از بهبودى ناامید شده، غافل از آن که هر دو راه، نادرست و هر دو تشخیص نابجاست، به علت این که مگر ممکن است به غیر از پیمبران و ائمه هدى(ع)کسى خود را از آفات و اخلاق زشت و امراض روحى منزه دانسته، خویشتن را تبرئه کند، با این حال اگر کسى خود را مریض ندانسته و خویشتن را از فساد و انحراف پاک و منزه داند، راه نادرستى رفته باید به هوش آمده درباره خود مطالعه زاید کرده رفتار و کردارش را زیر نظر آورد و اخلاقیات و اعمال خویشتن را محاسبه دقیق نموده بررسى کامل کند. آن گاه اگر خود را معیوب و ناقص و مریض تشخیص داده باید بداند که مرض هر چه باشد و از هر که باشد قابل علاج و مداوا خواهد بود و در دنیا مرض و دردى از شرک و کفر بالاتر دیده نشده و تصور نخواهد گردید، در عین حال خداوند بزرگ پیمبران را براى مداوا و بیدارى و هدایت مشرکین و کفار فرستاده تا آنان را رهبرى کرده، دردهایشان را مداوا کنند.
کتابى که از نظر مبارک خوانندگان محترم مى گذرد مناظره اى است میان زبان و اندامها که در آن زیانها و ضررهائى که بشر از ناحیه آنها مى بیند باز گو شده و راستى انسان در میانشان مظلوم بوده، اگر بر آنها پیروز گشته و آنها را اسیر خود قرار داده و بر آنها امیر شود به سعادت دنیا و آخرت نائل گشته و فلاح و رستگارى را به دست آورده، ولى اگر خداى نخواسته بر آنها امیر نشود. بلکه اسیر آنها گردد شقاوت دنیا و آخرت را تحصیل نموده، جایگاه خود را باید در آتش ببیند و در انتظار آن، عمر را سپرى کند.
ناگفته نماند که این گونه مناظره فرضى و یا صحنه سازى نبوده بلکه چنین مناظره اى واقعیت داشته و از متن آیات و روایات استفاده مى شود، چنان که از روایت اول کتاب به طور کامل روشن خواهد شد .

دانلود کتاب مناظره زبان و اندام ها 

دانلود کتاب مناظره زبان و اندام ها برای موبایل


در محضر بهجت

ارسال شده توسط کتابدان در 90/7/1:: 1:31 عصر

در محضر بهجت 
تالیف : محمدحسین رخشاد 

دانلود کتاب در محضر بهجت  (لینک غیر مستقیم)

دانلود کتاب در محضر بهجت برای موبایل


کتاب مسئله حجاب

ارسال شده توسط کتابدان در 90/6/31:: 11:39 عصر

کتاب مسئله حجاب

شهید مرتضی مطهری 
دانلود مسئله حجابدانلود مسئله حجاب برای موبایل
میقات سبز

ارسال شده توسط کتابدان در 90/6/31:: 9:53 عصر
<      1   2   3   4      >بازدید امروز: 75 ، بازدید دیروز: 825 ، کل بازدیدها: 390969
پوسته‌ی وبلاگ بوسیله Aviva Web Directory ترجمه به پارسی بلاگ تیم پارسی بلاگ